Kuidas tellida pilte fotopaberile?


Piltide tellimisprotsess on nn step-by-step lahendus.
Iga samm peab olema korrektselt täidetud, enne ei saa tellimusega edasi minna.


1. Vali fotolabor

Esimese sammuna saab valida kus või kuidas pildid sinuni toimetatakse.

Kui valid kättesaamiskohaks fotokaupluse, saad pildid nende valmimisel sealt kätte. Postisaadetiste puhul tuuakse pildid kas postkasti või edastatakse kulleriga otse saajani.

Erinevate postitusvõimaluste kohta saad lugeda siit...

2. Lae pildid

Piltide tellimusse lisamiseks kliki nupul 'Vali pildid'.

Seejärel kuvatakse valikuaken, kus saad oma arvutist märkida pilte, mida soovid fotopaberile tellida. Valida saad mitu pilti korraga, samuti on võimalik pilte hiljem veel tellimusse lisada. Et pilte oleks lihtsam ja arusaadavam valida, saad kuvada pisipildivaate, valides failivaateks 'Thumbnails'. Valiku kinnitamiseks klikki valikuaknas nuppu 'Open'.

Seejärel hakkab üleslaadimismootor sinu valitud pilte tellimusse lisama. Piltide serverisse saatmisele kuluv aeg sõltub piltide kogusest, failimahust ja internetiühenduse kiirusest. Üleslaadimisprotsessi kohta kuvatakse infot ja selle kaudu näed, kaugel asi on.

Peale üleslaadimisprotsessi lõppu saad pildil klikkides ekslikult tellimusse lisatud pildid ära märkida. Kui pildid on kustutamiseks märgitud (pildile tekib punane rist), siis kliki paremale tekkinud nuppu 'Kustuta valitud'.

Siit näed, millele peab vastama tellitav pildifail...

Kui kõik soovitud pildid on tellimusse lisatud, siis liigu edasi. 

 


3. Valikud

Vasemal asuvas tulbas saad valida tellimusega seotud parameetreid ja need kehtivad tellimust läbivalt kõikidele pildifailidele. Foto suurust saab siiski valida ka eraldi pildifaili kaupa.


Vali tähtaeg


1 tööpäev
- pildid valmistatakse samal tööpäeval, kui tellimus laekub enne kella 16:00. Kui tellimus laekub peale kella 16:00, siis valmistatakse pildid tellimuse esitamisele järgneval tööpäeval esimesel võimalusel.

4 tööpäeva
- pildid valmistatakse nelja tööpäeva jooksul, kuid niipea kui võimalik. See sõltub fotolabori töökoormusest.


Korrigeerimine


Mitte korrigeerida
- pilte ei korrigeerita ja trükitakse nii nagu nad fotolaborisse saabusid. Kui soovid saada võimalikult lähedast tulemust sellele nagu paistab su enda arvutiekraanil, loe värvihalduse kohta...

Korrigeeriga käsitsi
- sellisel juhul vaatab laborant üle iga kaadri ja korrigeerib vajadusel pildi heledust-tumedust ning värve. Kui korrigeerida pole vaja, siis seda ei tehta.

Automaatne korrigeerimine
- pildid trükitakse automaatse korrigeerimisprotsessiga. Sobib enamikele piltidele, kuid taotluslike kaadrite puhul võib autokorrektsioon eksida.

Paberi tüüp
Läikiv - läikiva pinnaga fotopaber.
Matt - mati pinnaga fotopaber.

Paberi tüüpi saab valida tellimust läbivalt. Kui on soov tellida nii matte kui läikivaid pilte, tuleb teha eraldi tellimused.

Foto suurus ja hind
Vastavalt foto suurusele kehtib selle taga kirjasolev hind. Soodustusega kasutajad, ehk kasutajad, kes on soetanud Filmari kliendikaardi saavad pilte 15% soodsamalt tellida. Postitasudele soodustus ei kehti.

NB! Kui pildid on värvitud punaseks või pildifaili juures ei kuvata soovitud suurust, on see pildifail liiga väike, et sellest saaks kvaliteetset trükki. Ehk teisisõnu on pildil piksleid vähem, kui selle suuruse jaoks kehtestatud. Sellised pildid tuleb järgmisse aknasse liikumiseks tellimusest kustutada.


Tulbas märgitud valikud kehtivad kõigile pildifailidele korraga.
Piltide kustutamiseks märgi pilt ja vajuta nuppu 'Kustuta valitud'

 

4. Kontaktandmed

Täita tuleb kõik väljad. Registreeritud kasutaja puhul on väljad juba täidetud. Märgitud mailiaadressile saadetakse tellimuse valmimise korral automaatne teavitus.

 

5. Tasumine

Tellimuse eest saad tasuda Swedbank ja SEB pangalingi vahendusel. Soodustustusega kasutajad saavad tellimuse eest maksta fotolaboris kohapeal.

NB: Tellimuse eest tasumata jätmine tähendab, et tellimus katkestati ja seega ei jõua see ka fotolaborisse. Kindlasti tuleb valida sobilik makselahendus ja see lõpule viia.

 

 

 

 

 

OK
OK
Jah
Jah
Ei
Ei